הנפילה: על הקשר שבין פרשת משפטים למפלתו של מנהיג
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
11.2.15
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
"אבל מה קורה ברגע שאחרי? מה קורה מיד לאחר שהרמטכ"ל מעוכב, השר מפוטר, ראש הממשלה מורשע? מה נותר לנו מהשלטון השברירי שבנינו בעמל כה רב? מי ייקח את הסיכון ויהיה הקורבן הבא? מי יסכים להתנשא, רק כדי להיות מופל אל המדמנה מאוחר יותר, לקול תשואות הקהל? "

הנפילה: על הקשר שבין פרשת משפטים למפלתו של מנהיג

מדי יום נופל כאן נשיא, ראש ממשלה או רמטכ"ל, ואנחנו מתנפלים בחדווה על תאוותיהם ועל חולשותיהם. מה יוצא לנו מזה? אלי ויסברט - עליות - פרשת משפטים

ראשון

katsav


עשרים ותשעה אלף וארבע מאות. לא פחות.

 

שני
"אֱלהִים לא תְקַלֵּל וְנָשִׂיא בְעַמְּךָ לא תָאר".

 

שלישי
כל הפוליטיקאים אותו הדבר, תאמין לי. 120 ליצנים. יושבים כל היום ולא עושים שום דבר. אתה ואני טובים יותר מכל אחד מהם, אני אומר לך. הילד שלי יותר טוב מהם. באצבע הקטנה שלו יש יותר שכל מלכל המטומטמים האלה בכנסת.

 

רביעי
"כי עניין 'לאו' זה הוא שמזהיר שלא לקלל כל מי שיש לו ממשלה לצוות, והוא במעלה העליונה -  בין שהיתה מעלה שלטונית או מעלה תוריית (תורנית)"

.
ספר המצוות לרמב"ם

 

חמישי
וככה, בכל פעם מחדש, הוא קם מוקדם בבוקר, מתגלח יפה, לובש את החליפה הטובה שלו, זו שתלויה בארון כבר שנים מאז הנסיעה שלהם לחו"ל, והולך לקלפי, להצביע לכנסת ישראל. 

 

שישי
באיזו חדווה אנחנו מסתערים על מי שנישאים מעלינו. לועגים לשגגותיהם, תוקפים אותם על כישלונותיהם, בזים להם על תאוותיהם ועל חולשותיהם - קטנות וגדולות. הידיעה שגם הגדולים שבנו טועים וחוטאים מפיחה בנו איזו רוח של גבורה לרגע, ומכוחה אנחנו מתעלים לרגע מתוך שגרת יומנו האפרורית, כדי לערוף את ראשו התורן של נשיא זה או אחר.

אבל מה קורה ברגע שאחרי? מה קורה מיד לאחר שהרמטכ"ל מעוכב, השר מפוטר, ראש הממשלה מורשע? מה נותר לנו מהשלטון השברירי שבנינו בעמל כה רב? מי ייקח את הסיכון ויהיה הקורבן הבא? מי יסכים להתנשא, רק כדי להיות מופל אל המדמנה מאוחר יותר, לקול תשואות הקהל?  

 

 

עליות משפטים
לשמור על הכבוד (thinkstock)

 

 

שביעי

אולי בגלל זה מצווה האלוהים לשמור על כבודם של נשיאי העם, ואף כורך זאת בנשימה אחת עם השמירה על כבודו שלו. לא כי זה מגיע להם - כי זה מגיע לנו.

 

מפטיר
"הרואה מלך ישראל מברך: בָּרוּךְ אַתָּה, אדני, אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁחָלַק מִכְּבוֹדוֹ לִירֵאָיו."

 

 

הצטרפו לדף הפייסבוק של בית אבי חי

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus