aliyot
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
23.10.08
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

הפעם הראשונה

"בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ" ואז את האור והטבע, האיש והאשה, האיסור, החטא והקנאה. אלי ויסברט חוזר אל הסיפור הראשוני. עליות – פרשת בראשית
 myts_hkhlqyqym
געגועי למפץ. מאיץ החלקיקים בשוויץ

ראשון
איך הכל התחיל? מי נתן את ההוראה? איך נפגשתם? מה הייתה המילה שלא הייתה צריכה להיאמר? מהו הסיפור הראשוני שאתה מספר לעצמך בנסיון להבין איך השתלשלו הדברים כולם? 

שני
"לסיפור אין התחלה ואין סוף; אנו בוחרים באופן שרירותי את הרגע שבו אנו מסתכלים אחורה, או את זה שבו אנו מתבוננים קדימה."
(גרהם גרין) 

שלישי
שרירותי?
זוכר חבל תלוי מתקרת אולם ההתעמלות, מטר וחצי מעל יתר הילדים, חולשת ידיים, הערה נבזית, צחוק כבוש, מפץ קטן בלב. בריאה. מה קרה שם? איזו תורה נכתבה שם, שאני מקיים את כל מצוותיה עד היום?

רביעי
"בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ" ואז את האור והטבע, האיש והאשה, האיסור, החטא, הקנאה, הרצח. האדם הוא נזר הבריאה ואסונה. ניצני הטוב והרע משתרגים זה בזה. שורשם אחד. סיפור ראשית ללא גיבורים, ללא מנצחים ומנוצחים, רק תקווה גדולה ואכזבה גדולה. גן עדן אבוד. אנושיות פגיעה ופגועה. כאב שמוליד כאב. פיכחון גדול.

חמישי
ועם הסיפור הזה רקדנו בשמחת תורה, חיבקנו את הבדידות, את המבוכה, את המסתורין שאופפים את ראשיתנו, חיבקנו את מי שהיינו, את מי שאנחנו.

 tsrtsr
 

שישי
מי המציא את העם היהודי. כאילו שזה משנה משהו. כאילו שמשהו בחוויה משתנה אם תחזור אל סיפור הבראשית שלך ותספר אותו אחרת. מרחוק. מחדש. מה? מה יקרה? האם הוא יהיה פחות מטריד? פחות מאיים? פחות מחייב? האם הוא יהיה פחות אתה?

שביעי
לחזור לבראשית, לקבל את מעלותינו וחסרונותינו מחדש, לייצב את הסולם ולנסות שוב לעלות למעלה. להתחיל מהבסיס, מהנקודה שבה התחיל הכל. שמים וארץ. אור וחושך. איש. אשה. זיעה. עצב. בנים. לחם.
"וירא אלוהים את כל אשר עשה והנה טוב מאוד".
"טוב מאוד" אמרו חכמים "זה יצר הרע".

מפטיר
שנתחיל
?


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus