החיים
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
8.1.09
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

החיים

"פתאום זה הכה בך - הידיעה שכל זה יכול להיגמר. סתם כך. במחלה או פיגוע או איזה אדיוט שחצה קו לבן. ולרגע אחד שום דבר לא היה מובן מאליו". אלי ויסברט מגלה בפרשת ויחי עד כמה החיים שבריריים
ראשון
באוניברסיטה, בדרך למעונות, ליד מגרש החניה, פתאום זה הכה בך - הידיעה שכל זה יכול להיגמר. פשוט להיגמר. סתם כך. במחלה או פיגוע או איזה אדיוט שחצה קו לבן.
ולרגע אחד, צלול, שום דבר לא היה מובן מאליו.

שני
חזק מאוד, העניין הזה של החיים. איך הם מתריסים מול התנועה השקטה והעקשנית של הקיום אל הקמילה, אל הדעיכה, אל החידלון. כמו אש שמתלהבת פתאום בין הגחלים. חיים. אופטימיות. חזק מאוד.
 
שלישי
יש "החיים", הגדולים, אלה שאתה אומר עליהם 'אלה החיים', מושך בכתפיים ונאנח את חולשותייך; ויש החיים הקטנים, החיים שלך, גאוותך, קניינך. אוקיינוס של זמן והזדמנויות שאין לו סוף ואתה עליו. מה אתה? משייט או נסחף? אוסף את החיים איתך, מפסל בהם רצונות, או מיטלטל על גביהם בקצב הזרמים התת-קרקעיים?

khmnyvt רביעי
ייתכן שבכוחי להחיות מתים, אך אני מעדיף להחיות חיים.
(רבי מנחם מנדל מקוצק)

חמישי
משני קצוות חייו של יוסף נפגשים אביו ומלכו.

"ויאמר פרעה אל יעקב: כמה ימי שני חייך? ויאמר יעקב אל פרעה: ימי שני מגורי - שלשים ומאת שנה, מעט ורעים היו ימי שני חיי... ולא השיגו את ימי שני חיי אבותי בימי מגוריהם"

'חייתי מעט' הוא אומר, בגיל מאה ושלושים. היו 'שנות מגורים', הייתי פה. הסתובבתי. אבל לחיות - לא. זה לא. יותר מדי שנים אבודות.
 

שישי
ולי יש יום הולדת. כמה 'ימי שני חיי'? שלושים ושש? עשרים ושלוש? חמישים?
איך לחבק את החיים כולם? את השנים האפורות? את הרגעים המרים? ההצלחות? הכישלונות? איך לקחת הכל, ממש הכל, לא להשאיר מאחור שנים פזורות, תמונות ילדות פרומות, החמצות, כאבים. לקבל את החיים במלואם. להודות להם ועליהם.

"ויהי ימי יעקב, שני חייו, שבע שנים וארבעים ומאת שנה". כל רגע ורגע.

khmnyvt_kmlvt

שביעי

ולא יכול שלא לחשוב עכשיו על האנשים שמוכנים למסור את כל זה, את החיים עצמם, למען חייהם של אחרים.

מפטיר
תעשו חיים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus