הגוף יודע
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
6.4.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

הגוף יודע

אתה תגייס את כל כוחות השכנוע העצמי שלך אבל הגוף ימשיך בשלו עד שתכיר, עד שתודה, עד שתקרא בשם. אלי ויסברט – עליות -מצורע

ראשון

תשמע, מערכת העיכול שלך מאוד רגישה, המערכת העצבית בתוך המעי גורמת לשינויים בתנועתיות המעיים ושיבוש של פעולתם התקינה. אנחנו מכנים את זה IBS, "מעי רגיז". יש לזה טיפולים תרופתיים וטיפולים הומיאופתיים, אבל לפני כל זה – יכול להיות שאתה לחוץ בזמן האחרון?

 

שני
כשרופא המשפחה מחליט להפנות אותך לפסיכיאטר לאחר שהתרופות שרשם לך לא הועילו, והמומחים ששלח אותך אליהם כבר הרימו ידיים, ייתכן ותתעורר אצלך התנגדות. לעיתים ירגיש גם הרופא עצמו שלא בנוח ויגיד בנימה מתנצלת: "יכול להיות שהכאבים שלך נובעים מחרדה או מלחץ, צריך לנסות את כל האופציות...". אצל מטופלים רבים אמירה כזאת עלולה לעורר כעס ואף עלבון: "לא מאמינים לי שאני סובל, חושבים שאני ממציא, שמשהו אצלי בראש לא בסדר". 
אולם חשוב לדעת כי ישנן מחלות גופניות המכונות "מחלות פסיכוסומטיות", אשר יחד עם היותן מחלות גופניות לכל דבר, הן מושפעות ממצבנו הנפשי. כאשר אדם מתלונן על כאבים או על קוצר נשימה, הוא אינו ממציא אותם. מדובר בסימפטומים אמיתיים, שגורמים סבל ומצוקה.

(ד"ר אירנה ספקטור, מתוך מגזין "מאוחדת בשבילך")

 

 

שלישי

לפי התיאורים זה מתחיל בפצע. משהו פתאומי. לא גדול. אתה, כמובן, מדחיק. בסך הכל פצע. אבל זה לא עובר. והפסוקים ששמעת מתחילים לחלחל בחדרים האחוריים של התודעה. אתה תגייס את כל כוחות השכנוע העצמי שלך אבל הגוף ימשיך בשלו עד שתכיר, עד שתודה, עד שתקרא בשם.

"וַיְדַבֵּר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר: זֹאת תִּהְיֶה תּוֹרַת הַמְּצֹרָע בְּיוֹם טָהֳרָתוֹ, וְהוּבָא אֶל הַכֹּהֵן".

 

רביעי
הגוף יודע. אתה מבין? הגוף חווה הכל, סובל אותך בשקט עד שנמאס לו, ואז הוא עושה לך טובה ומשקף לך את עצמך: את המצוקה, את החרדה, את אי השקט. את המוח אתה יכול לרמות עם טוב ורע יחסיים, אבל הגוף - הגוף לא התקלקל. הגוף לא משקר. הגוף יודע. תקשיב.

 

חמישי
"ולכן הוזהרנו לתת לב אל החולי הרע הזה, ולחשוב כי החטא גרם אותו. וכבר אמרו ז"ל כי בחטא לשון הרע יבוא ברוב, ולא נקחנו דרך מקרה. ויש לנו לבוא אל הכהן שהוא העומד לכפרת החוטאים, ועם חברת המכפר אולי יהרהר בתשובה ויוסגר קצת ימים כדי שישיב אל לבו ענייניו במתון, ויפשפש במעשיו".

(ספר החינוך, מחבר לא ידוע, המאה ה-13)

 

שישי
הגוף אומר את דברו – אבל זו לא צרעת לפני שהאדם יכיר בה. זו לא צרעת לפני שהכהן - לא הרופא - יכריז עליה ככזו. זו לא צרעת לפני שתהיה מוכן לקבל על עצמך את הוראות הדרך. הצרעת היא קריאה לתיקון, מתנה שהגוף מעניק לנפש הנושאת אותו, נתיב של גאולה.

כל זה, כמובן, אם תכיר בה ככזו.

 

שביעי
כך גם באלימות. כך גם בפשיעה המינית. כך גם בשחיתות. כך גם בכל הצָרַעוֹת שפורחות על גופנו. הסימפטומים אינם הבעיה, אבל הם עשויים להיות ראשית התיקון – אם נעז לראות אותם ככאלה.

 

מפטיר
אתה מקשיב?
 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus