דרושים כהנים
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
5.5.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

דרושים כהנים

מי זוכר את בן גוריון? מי זוכר את שרת וציזלינג ובנטוב ושפירא וברנשטיין? מי חושב עליהם היום, בין המופעים בכיכר לספיישל הסלנג בגלי צה"ל? אלי ויסברט - עליות - אמור

ראשון

למי שמאס בבמות הבידור ולא רוצה לקבל פטיש מפלסטיק בראש, הנה כל ההמלצות למופעי הסטנדאפ של יום העצמאות 2011. בתכנית - מה קשור עם אבי נוסבאום, אורי חזקיה במופע כפול וגם ציפורלה בקלאסיקה.

 

שני
"בארבע – הכרזת העצמאות. בארץ צהלה ושמחה עמוקה, ושוב אני אבל בין השמחים, כביום 29 בנובמבר"

(יומן דוד בן גוריון)

 

 

 

שלישי

lyvt_qrn_mvr_0_0
עזוב אותי, באמא שלך. (צילום: פלאש90)
מי זוכר את בן גוריון? מי זוכר את שרת וציזלינג ובנטוב ושפירא וברנשטיין, השישה שהחליטו על תום אלפיים שנות הגלות, והקמת המדינה היהודית? מי חושב עליהם היום, בין המופעים בכיכר לספיישל הסלנג בגלי צה"ל?

 

רביעי
עזוב אותי, באמא שלך. גלות. שואה. העפלה. תקומה. אנחנו אנשים פשוטים, אנחנו. חיים בווליום נמוך. מה אתה חופר לנו עכשיו?

 

חמישי
המשכן עמד בלב המחנה ובלב מעגל השנה היהודי. סביבו חזר העם שוב ושוב אל יציאת מצרים, אל הנדודים במדבר, אל הכניסה לארץ. הטקסטים המכוננים. הזיכרונות המשמעותיים. האמירות הגדולות שהדהדו שוב ושוב מדור לדור. לא רק על המשכן שמרו הכהנים. גם על הזיכרון.

 

שישי
ויֹּאמֶר יְהוָה אֶל מֹשֶׁה: אֱמֹר אֶל הַכֹּהֲנִים...    

                                            

שביעי
מיהם הכוהנים שלנו? מי ייקח על עצמו להתמסר ולספר את הסיפור הישראלי? לשזור יחד את הרגעים והפרטים ולהנחיל לדורות הבאים סיפור אחד, תמונה גדולה, הקשר רחב שמתווה דרך, מברר ערכים, מעניק משמעות? מי יקים לנו את המשכן?

 

מפטיר
כבר 63 שנה יש לנו מדינה משלנו. יום עצמאות שמח.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus