בין האצבעות
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
1.6.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

בין האצבעות

ברכת אלוהים שופעת בין כפות ידינו. ניגרת אל הארץ דרכנו. רק לא לעצור אותה. לא להיות זה שלא פתח את אצבעותיו כדי לתת לטוב לנטוף דרכו אל הארץ, כמו דבש. אלי ויסברט - עליות - פרשת נשא

ראשון

השחקן לאונרד נימוי, שגילם את ספוק בסדרת מלחמת הכוכבים, סיפר ששאב את ההשראה למחוות היד שמלווה את ברכת השלום של בני הוולקן Live long and prosper מברכת הכהנים, שהכיר בילדותו בבית הכנסת

שני
וַיְדַבֵּר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר. דַּבֵּר אֶל-אַהֲרֹן וְאֶל-בָּנָיו לֵאמֹר, כֹּה תְבָרְכוּ אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל:  אָמוֹר, לָהֶם. יְבָרֶכְךָ יְהוָה, וְיִשְׁמְרֶךָ. יָאֵר יְהוָה פָּנָיו אֵלֶיךָ, וִיחֻנֶּךָּ. יִשָּׂא יְהוָה פָּנָיו אֵלֶיךָ, וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם. וְשָׂמוּ אֶת-שְׁמִי, עַל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַאֲנִי, אֲבָרְכֵם.

 

שלישי
vyshm_lk_shlvm
וישם לך שלום
רגע אחד של היסוס ואז את בוחרת. כי החום הנעים של הבוקר, כי החיוך של הילד בשער הגן, כי אלף סיבות אחרות. אבל את בוחרת, ואת מצהילה פנים ללקוח שניגש אל העמדה, ואת מברכת אותו בבוקר טוב, ואת רואה איך גם פניו מתבהרים, ואת יודעת שהבוקר שלו יהיה טוב.

 

רביעי
כיצד היא ברכת הכהנים? יחלוץ נעליו ויתעטף בטלית ויפרוס כפיו ויפסק אצבעותיו שתיים לכאן ושתיים לכאן ויברך את הקהל

 

חמישי
"אמר רבי ישמעאל בן אלישע: פעם אחת נכנסתי להקטיר קטורת לפני ולפנים (בקודש הקודשים) וראיתי... יה ה' צבאות שהוא יושב על כסא רם ונישא. אמר לי: ישמעאל בני, ברכני..."

כך, בפשטות, אלוהים עצמו מבקש ברכה מהכהן. והיפה והמחריד הוא – שהכהן יכול לסרב. האדם יכול לסרב להיות כלי לברכת האלוהים. כך, בפשטות.

 

שישי
ברכת אלוהים שופעת בין כפות ידינו. ניגרת אל הארץ דרכנו. רק לא לעצור אותה. לא להיות זה שלא פתח את אצבעותיו כדי לתת לטוב לנטוף דרכו אל הארץ, כמו דבש.

 

שביעי
ובכל ערב שבת, מאז ערב השבת הראשון, אני מניח זוג ידיים גדולות על שערך. משתאה כמה גדלת, ומברך: יברכך אדני וישמרך. יאר אדני פניו אליך ויחונך. ישא אדוני פניו אליך וישם לך שלום.

 

מפטיר
כולכם ברוכים

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus