פיל נח בגן החיות התנ"כי, צילום: פלאש90 אנה קפלן
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
4.3.15
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

יאללה, תנוחו

אי אפשר לברוא כל הזמן. אי אפשר בלי לעצור רגע, בלי מנוחה שלמה, בלי לקבל לפעמים את הדברים כפי שהם. אלי ויסברט – עליות – כי תשא

ראשון
"שיהיה לך אחלה סוף שבוע", היא מחייכת אליי חיוך מתוק ובאוזניים שלי חצץ. מה יש? שבת שלום כבר לא טוב?

 

 שני
"וְשָׁמְרוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת הַשַּׁבָּת, לַעֲשׂוֹת אֶת הַשַּׁבָּת לְדֹרֹתָם, בְּרִית עוֹלָם. בֵּינִי וּבֵין בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אוֹת הִיא לְעֹלָם - כִּי שֵׁשֶׁת יָמִים עָשָׂה יְהוָה אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ, וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שָׁבַת וַיִּנָּפַשׁ".

 

 

כי תשא אנה קפלן
אי אפשר בלי מנוחה שלמה. גן החיות התנכ"י (צילום: אנה קפלן, פלאש90)

 

 

שלישי
"ואומר 'וינפש', רצונו לומר ששב נפשו אליו" (מלבי"ם)

הבורא נח. כי אי אפשר לברוא כל הזמן. אי אפשר בלי לעצור רגע, לנתק את סוס הפרא של הרצון מהיָצוּל חמור הסבר של הביצוע. אי אפשר בלי מנוחה שלמה, בלי תכנונים ומגבלות והתחשבות ויצירה ותיקון, בלי לראות כי טוב. בלי לקבל לפעמים את הדברים כפי שהם. בלי לנוח.
 

 

רביעי
לעשות, להפעיל, להנהיג, לקיים, למלא, להגשים, ליישם, לממש, להוציא לפעול, לבצע, להפיק, להתקין, להכין, לייצר, ליצור

 

חמישי
וְהִנֵה

בְלֵב הַמְהוּמָה אֲסָפַניִ רִבוֹן הָרוּחוֹת ,

עַל גַלֵי הַשִנְאָה כְעַל אֶבֶן מְפוּלֶמֶת

יָצָאתִי לְפָנָיו בְמָחוֹל ,

קוֹלִי נָשָאתִי בְשִירָה

נרות
אות היא לעולם

 

 

אֱמֶת שֶשֶמֶש וְיָרֵח וְכוֹכָבִים הֲדוֹם לָה.

כִמְעַט שֶנָשַקְתִי לַחֶנְוָנִי-

כִי מֵאֲחוֹרֵי גַבוֹ הַדוֹאֵג נִגְלָה

לִי נוֹפוֹ שֶל הַחוֹפֶש הַזוֹרֵחַ,

הַחוֹפֶש שֶל אַרְצוֹת הַשַבָת

(זלדה)
 

שישי
נשגבת מכל מצווה, עומדת השבת כשושבינה הממתינה לכלה ולחתנה. "אות היא לעולם". ארמון בזמן שמוקם - לא על מנת לנצח את הזמן, אלא כדי לכבד אותו. לא כנגד הזמן - אלא בתוכו. ארמון שכולו קבלת הדברים כמו שהם. שמחה על הקיים. הודיה על האפשרי. "שבת היא מלזעוק".
 

שביעי
וזה דבר השבת: לא תהיה לך קליטה סלולרית, לא תקרא עיתונים, לא תדבר על העבודה ועל דאגות היום יום ועל התיאומים ועל הלוגיסטיקה. לא תרוץ לבית כנסת, לכדורגל, לשיעור, לקניון. כבד את מה שהשגת בעמל כפיך והנח לעתיד. שבת היום. אפשר לנוח.
 

מפטיר

שבת. את ואני. תבואי?

 

הצטרפו לדף הפייסבוק של בית אבי חי

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus