בחזרה אל טוב
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
1.9.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

בחזרה אל טוב

חטא מלשון להחטיא. תשובה מלשון לשוב. שני הקטבים המוחלטים של השדה המגנטי היהודי עוסקים באותה התנועה. אלי ויסברט – עליות - פרשת ניצבים וילך

ראשון
עליות 2
לא משנה כמה גבוה תגיע (פלאש 90)
אני רוצה לחזור. תקבלי אותי?
 

שני
לא משנה כמה גבוה תגיע, כמה עמוק תצלול, כמה רחוק תשאף - העברית היהודית תקרא לזה "תשובה". לא התקדמת לשום מקום חדש, חביבי, עשית עוד צעד בדרך הביתה.
 

שלישי
"וְשַׁבְתָּ עַד יְהוָה אֱלֹהֶיךָ וְשָׁמַעְתָּ בְקֹלוֹ... וְשָׁב יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֶת שְׁבוּתְךָ... וְשָׁב וְקִבֶּצְךָ מִכָּל הָעַמִּים... וְאַתָּה תָשׁוּב וְשָׁמַעְתָּ בְּקוֹל יְהוָה... כִּי יָשׁוּב יְהוָה לָשׂוּשׂ עָלֶיךָ לְטוֹב כַּאֲשֶׁר שָׂשׂ עַל אֲבֹתֶיךָ.... כִּי תָשׁוּב אֶל-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשֶׁךָ. 
 

רביעי
חטא מלשון להחטיא. תשובה מלשון לשוב. שני הקטבים המוחלטים של השדה המגנטי היהודי עוסקים באותה התנועה – בחזרה אל הטוב. יש שמתקרבים. יש שמחטיאים. כולם נעים לאותו מקום. אל מרכז המעגל הפנימי.
 

חמישי
בעומק ההוויה של החיים המציאותיים מונחת התשובה, מפני שהיא קדמה לעולם, וטרם שבא החטא כבר מוכנת התשובה ממנו. על כן אין דבר בטוח בעולם כמו התשובה, וסוף הכל לשוב לתקון.

(הרב אברהם יצחק הכהן קוק, "אורות התשובה")
 

שישי
כמה אופטימי המבט הזה, המושרש עמוק בזהות העברית. העולם הוא טוב. האדם הוא טוב. הסוף יהיה טוב. זה רק אנחנו שהתרחקנו. זה אנחנו שצריכים לחזור.
 

שביעי
"אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי" חרז המשורר המריר "יכול להיות שזה נגמר?"
לא. זה לא נגמר. מה שהיה תמיד עודנו. תמיד מחכה לך. השער פתוח. במקום להתייאש מן המרחק - צעד את הצעד הראשון חזרה.
 

מפטיר
שנה טובה. שנת תשובה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus