אתגר החירות
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
24.3.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

אתגר החירות

אי אפשר שלא להקשיב למוסיקה של המילים: מצה, חמץ, מיצוי, החמצה. ובין אלה לאלה - שמרים ושמירה. אלי ויסברט – עליות – פרשת צו

ראשון
שואל: "גם את ישנת?" - עונה: "לאו דווקא"

 עליותפס
אני איתך (צילומים: פלאש 90)

 


שואל: "אז מה בעצם את עושה כאן?"
ותשובתה אותי קצת מביכה.

שפתיה לוחשות: "אני איתך"

אני שותק. שפתיים היא נושכת

אני שותק וכה כבדות ידי

פתאום היא מסתובבת והולכת

ורק אני שותק עוד שם...

 ("אגדת דשא", מאיר אריאל)

 

שני
"וְזֹאת תּוֹרַת הַמִּנְחָה... מַצּוֹת תֵּאָכֵל... לֹא תֵאָפֶה חָמֵץ"

 

שלישי
אי אפשר שלא להקשיב למוסיקה של המילים: מצה, חמץ, מיצוי, החמצה. ובין אלה לאלה - שמרים ושמירה.

 

רביעי
"אבא, בוא לשחק איתי"

"אבא עובד, חמודה, אולי יותר מאוחר?"

 

חמישי
זה הפחד שעוצר אותנו. רותם לשירותיו החשאיים את ההיגיון ואת השכל. הפחד מהתייצבות מלאה, חסרת הגנה, מול החיים. הפחד מלחיות בכל הכח. הפחד הזה עוצר אותנו מלאהוב, מלחבק, מללכת על זה. הפחד הזה, ששומר עלינו מפני המיצוי, מוביל אותנו, מרצוננו, אל חיים מוגנים ומלאי החמצה.מצה

חמץ לא יכול לשמש כקורבן לאלוהים

 

שישי
לא רק בפסח. קרבנות המשכן אסורים בחמץ לאורך כל השנה. חמץ לא יכול לשמש כקרבן לאלוהים. מעמד הקרבן הוא רגע של קרבה והתמסרות. אין בו זמן לזמן. אין בו סבלנות לסבלנות. זה לא הזמן להחמצות.

 

שביעי
במשך שבעה ימים בשנה אנחנו מצווים לוותר על התפיחה הנינוחה של השמרים ולאכול מצות. במשך שבעה ימים בשנה אנו מוזמנים לטעום את החרות האלוהית. להיות חופשיים מפחד. כמונו כאלוהים. האם ניענה לאתגר החירות?

 

מפטיר
חג שמח

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus