עם זה ננצח
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
15.9.11
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

עם זה ננצח

אולי פעם מנהיגים היו מנהיגים, הנוער היה נפלא, כולם אהבו את הארץ והיהדות הייתה רכה ואוהבת. זה לא באמת משנה. אלי ויסברט – עליות – כי תבוא

 

ראשון
מיהם שלושת האבות? אברהם, יצחק ומשה. משהו כזה...

(אחד נגד מאה, ספיישל ילדים)

 

שני
"הצירוף של ניכוס התנ"ך על-ידי לאומנים דתיים, הוראת התנ"ך כטקסט דתי ותום עידן האידיאולוגיות היה קטלני למקומו של התנ"ך בזהות הישראלית. ההתעניינות של מי שאינם דתיים בו הלכה ופחתה והוגבלה בעיקר לקבוצות גיל בוגרות, שהכירו את המקרא בטרם נאסר מחדש ברצועות של תפילין"

פרופ' אניטה שפירא, "התנ"ך והזהות הישראלית"

 

שלישי
החרדים גנבו לנו את התורה. המתנחלים גנבו לנו את הארץ. הימין גנב לנו את הדגל. השמאל גנב לנו את הערכים החברתיים. לא השאירו כלום, הנבלות.

 

רביעי

"וְלָקַחְתָּ מֵרֵאשִׁית כָּל-פְּרִי הָאֲדָמָה אֲשֶׁר תָּבִיא מֵאַרְצְךָ... וְשַׂמְתָּ בַטֶּנֶא וְהָלַכְתָּ אֶל הַמָּקוֹם... וּבָאתָ אֶל הַכֹּהֵן אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְאָמַרְתָּ אֵלָיו..."

 

חמישי
רמבם
פסל הרמב"ם בקורדובה (פלאש90)
רש"י: "אשר יהיה בימים ההם" – אין לך אלא כהן שהוא בימיך, כמו שהוא.

 

שישי
ובמילים אחרות – אל תתרפק על מה שאינו. אל תכרוך את 'המעשה הנכון' עם 'האנשים הנכונים'. אל תעביר אל האחריות על חייך ועל גורלך למנהיג שלא קם, לאיש הרוח שטרם התגלה, למורה שמעולם לא פגשת. הכהן הוא מכשיר, לא מהות. לא בזכותו הבאת ביכורים. לא בגללו תפסיק.

 

שביעי
אולי פעם באמת היה טוב יותר. אולי פעם היינו יהודים יותר, ציוניים יותר, אנושיים יותר, אידיאליסטים יותר. אולי פעם מנהיגים היו מנהיגים, הנוער היה נפלא, כולם אהבו את הארץ והיהדות הייתה רכה ואוהבת. זה לא באמת משנה. אנחנו כאן. עכשיו. היום. אלה החיים שלנו. אלה השותפים שלנו. עם זה ננצח.

 

מפטיר
נדיר מאוד שמי שמוצלח בתירוצים, יהיה מוצלח גם בתחומים אחרים.
 

(בנג'מין פרנקלין)
 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus