על קו הגבול
עוד בפרויקט
עליות
המתים שלנו חג הקרבן: מתי נפסיק להתקרבן? יפה לכם? יאללה, תנוחו תפסיקו לחכות למשיח מי החליט מה זה בכלל מושלם? הנפילה זה מה שנשאר רגע של הולדת האומץ לקבל הולכים אל הלא נודע איתך הסליחה משא האדם המוכשר האח הגדול מקוצר רוח ועבודה קשה אש תמיד אלי, אלי היו פה לפנינו דרוש וקבל שכר שלום לתמימות מדורת השבט על קיר הנצח המדבר הנורא הזה מילים ומעשים בכוונה תחילה רצון האל המטה בידם פעם שלא היה אף פעם מי אני ומה שמי בין האצבעות מה שאי אפשר למחוק שיעור היסטוריה דרושים כהנים על הליכה ועמידה שכינה ביניהם הגוף יודע סודות האל כל הזכויות שמורות? קהילות מדומיינות של מי האור הזה? ערב רב לקחת חלק רק בן אדם שקט. בבקשה על חוף הסליחה אחים בדם על צחוק וביטחון על קו הגבול מתיבה סתומה בחזרה אל טוב הגנה עצמית מתקשים אמרתי לכם ממלכת כוהנים עם עין הרע ראש ולענה אבל וריק הלמות הלב מרכז הכובד אדם ואדמה ברינה יקצור מלאכת החיים תשוקה, זהירות אתגר החירות הכנה לתיקון בין הקירות שריפה, אחים ברית עולם השם המפורש סיפורי עמים אי שקט כפרה למקומות, היכון דור המדבר לא טוהר ולא הדר אלוהי מסכה ושכנתי בתוכם המכהנים עבד כי ימלוך האותיות הקטנות החיים הרגע שבו מישהו ניגש שפת הסימנים לכל איש יש עיין ערך: אהבה שקרנים כל אחד והעקידה שלו להיות כאן צא מן התיבה הפעם הראשונה Get a life!
אלי ויסברט
עם זה ננצח לראות את הברכה להיכנס בשערי הטומאה
פרשת שבוע
מרחב מוגן כולם מדברים עליך אחריו?
עליות
social
facebook whatsup email tweeter
אלי ויסברט //
13.10.10
עליות
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר

על קו הגבול

לחלק בין עולמות, בין תחומים, בין רגשות. להפריד בין המקצועי לאישי, בין הדעה לרגש, בין הזמני לקבוע. כמה בריאות יש ביכולת להעביר קו? אלי ויסברט – עליות – פרשת לך לך

ראשון
"וַיְהִי רִיב בֵּין רֹעֵי מִקְנֵה אַבְרָם וּבֵין רֹעֵי מִקְנֵה לוֹט, וְהַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי אָז יֹשֵׁב בָּאָרֶץ.וַיֹּאמֶר אַבְרָם אֶל לוֹט: אַל נָא תְהִי מְרִיבָה בֵּינִי וּבֵינֶךָ, וּבֵין רֹעַי וּבֵין רֹעֶיךָ, כִּי אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ. הֲלֹא כָל הָאָרֶץ לְפָנֶיךָ, הִפָּרֶד נָא מֵעָלָי". "אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ" ולכן - "הִפָּרֶד נָא מֵעָלָי".

משונה.
 

שני
"מטרתה של 'תוכנית ההתנתקות' היא להפחית ככל הניתן את הטרור ולהעניק לאזרחי ישראל את מרב הביטחון. תהליך ההתנתקות יוביל לשיפור רמת החיים ויעזור לחזק את הכלכלה בישראל... צעדים אלה יגבירו את הביטחון של תושבי ישראל ויקלו על צה"ל וכוחות הביטחון במילוי המשימות הקשות העומדות בפניהם. "תוכנית ההתנתקות" נועדה להעניק מקסימום ביטחון, וליצור מינימום חיכוך, בין ישראלים לפלסטינים".
(רה"מ אריאל שרון, "נאום ההתנתקות" כנס הרצליה)

barrier2
מנסים לשים גבולות. גדר ההפרדה (פלאש90)

שלישי

למעשה את אמא של ארבעה. יש לך שני ילדים ביולוגיים אבל גם שני ילדים פנימיים –  הראש והרגש. את אמא גם שלהם. את שני אלה הפנימיים את סוחבת אותם איתך לכל מקום. את קמה איתם בבוקר ואת הולכת לישון איתם בלילה. הם נקראים הקארמה שלך. המטרה שלנו היא להוציא אותך, את האמא שלהם. לכמה דקות להרחיק אותך משני הילדים הפנימיים שלך, מהסיפורים שלהם, מהצרכים שלהם, מהמחלות שלהם.
לכן אנחנו עושים מדיטציה.
 

(מאסטר זן ניסים אמון)
 

רביעי
כמה בריאות יש ביכולת להעביר קו. לחלק בין עולמות, בין תחומים, בין רגשות. להפריד בין המקצועי לאישי, בין הדעה לרגש, בין הזמני לקבוע. כמה קשה לנו לומר לעצמנו – זאת העייפות שמדברת עכשיו, זאת התשוקה שמבלבלת עכשיו. תפריד.
 

חמישי
אברהם נפרד מלוט. יצחק מופרד מישמעאל. יעקב נפרד מעשו. הארץ רחבת ידיים, למה להישאר באזור החיכוך? אבל כל זה הוא רק למראית עין. אברהם עוד יסכן את חייו להציל את לוט מיד שוביו; בני אברהם עוד יילחמו בבני עמון ובני מואב, צאצאיו; סיפורם של בני ישמעאל ובני עשיו יהיה כרוך ללא הפרד בסיפורם של בני יצחק ויעקב. כל זה הוא רק למראית עין. אין, ולא תהיה, פרידה.
 

שישי
אתה יודע איפה הטעות שלך? שאתה חושב שהחיים זה פיזיקה, שאתה שם קוביות, אחת ליד השנייה, ואם הכל יושב נכון זה יכול להישאר ככה לנצח. אבל החיים זה כימיה, בנאדם, מבחנה מבעבעת מלאה בחומרים צבעוניים ותוססים. הכל מגיב להכל. לפעמים לאט, לפעמים מהר, אבל היחסים ממשיכים כל הזמן. הכל מגיב להכל.
 

שביעי
בתוך השטף הגדול של הנפש והחיים והאהבה וההורות אנחנו מנסים לשים גבולות. לתחום לנו מקומות בטוחים. אנו נותנים שמות, מנסחים תופעות. מבקשים לסמן קווים ותחומים על המים הגועשים. מנסים לייצב עולם יבש ובטוח בין המים לשם-מים. חייבים להפריד כדי לעמוד על שתי רגליים. חייבים להיפרד.
 

מפטיר
פְּגִישָׁה, חֲצִי פְּגִישָׁה, מַבָּט אֶחָד מָהִיר,

קִטְעֵי נִיבִים סְתוּמִים – זֶה דַי...

וְשׁוּב הֵצִיף הַכֹּל, וְשׁוּב הַכֹּל הִסְעִיר

מִשְׁבַּר הָאֹשֶׁר וְהַדְּוָי.

 אַף סֶכֶר שִׁכְחָה – בָּנִיתִי לִי מָגֵן –

הִנֵּה הָיָה כְּלֹא הָיָה.

וְעַל בִּרְכַּי אֶכְרַע עַל שְׂפַת אֲגַם סוֹאֵן

לִשְׁתּוֹת מִמֶּנּוּ לִרְוָיָה!
 

(רחל בלובשטיין)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus