פרשת השבוע | וישלח | פרק 8
פרשת השבוע | וישלח | פרק 8
social
facebook whatsup email tweeter
9.11.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
בכל סיפור בפרק זה ישנה התמודדות אמיצה עם המציאות, בהשראת פרשת 'וישלח' שמספרת על מאבקו של יעקב במלאך אלוהים – 'כי שרית עם מלאך האלוהים ותוכל'.

ז'אנר: דרמה | ישראל 2006 | 51 דקות | בימוי: רני בלייר 
תסריט: ארי פולמן ורני בלייר | הפקה: ענת אסולין הפקות
תקציר :

גליה אוזרת אומץ ומחליטה לשים סוף לזוגיות הכושלת ולבגידות של יונתן. היא מודיעה לו שהיא שוכרת דירה בתל אביב ומתכוונת לקחת איתה את שיר. יונתן המום, מבולבל, כועס ויחד עם זאת מרוצה. הם מספרים זאת לשיר השואלת אותם שאלות נוקבות ולבסוף בורחת מן הבית. היא לא מסכימה לעבור לתל אביב ורוצה להמשיך בחיים המוכרים. גליה עומדת על דעתה ונוסעת, משום שהיא לא מוכנה להמשיך לחיות בשקר. יונתן עסוק בחיזור אחר אהובתו החדשה אנה, אך היא מתעלמת ממנו ולא עונה לו. עולה כאן התופעה של זוגות שחיים ללא אהבה וללא זוגיות, ונשארים יחד רק בשביל הילדים.

 prsht_hshbv1

הגר מבקשת משאול למכור את מועדון הג'ז הכושל שלו כדי שיוכלו לשלם ליונתן את דמי השתיקה הגבוהים. שאול מסרב ומתפתח ביניהם ריב המציף משקעים שנצברו במשך השנים. הם מחליטים לשתף בהחלטה את הילדים, והגר מספרת להם את השתלשלות האירועים. הילדים המומים מאמם וחושבים שהיא זו שצריכה לשלם את המחיר ולמכור את המדרשה שלה. בצעד אמיץ היא מוכרת את המדרשה ומקבלת את הדין.

הבית הוא מקום שאי אפשר להסתתר בו ואי אפשר לשים בו מסכות. הגר משתפת את המשפחה בקושי שלה לאבד את מפעל חייה, אך מלמדת אותם להתמודד בגבורה ולשלם מחיר על טעויות.

אלישע נוסע עם החוקר נח למקום לא ידוע. בדרך נח מקיא ונראה גוסס. לבסוף הוא מגלה לו את יעד הנסיעה - קוקי, עד מדינה נוסף שיש לתאם אתו גרסאות. אלישע מפוחד ומתוח. קוקי מסביר לו שמי שנכנס לתכנית עדים מפסיד בסופו של דבר ומת. אלישע חסר אונים אך ממשיך להאמין שזהו המוצא היחיד שלו.

אמיר ממשיך לחפש לו מקום מגורים לאחר שנזרק על ידי אביה של מנאר. הוא מכיר סטודנטית שמפגינה למען ערבים ועובר לדירתה כשותף. לאט לאט מתחיל להתרקם ביניהם סיפור אהבה.

בכל סיפור יש התמודדות אמיצה עם המציאות, בהשראת פרשת 'וישלח' שמספרת על מאבקו של יעקב במלאך אלוהים – 'כי שרית עם מלאך האלוהים ותוכל'.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus