פרשת השבוע | וישב | פרק 9
פרשת השבוע | וישב | פרק 9
social
facebook whatsup email tweeter
9.11.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
הקו המחבר את הסיפורים, בהשראת פרשת 'וישב' שבה מסרו האחים את יוסף, הוא שאלת הנאמנות והבגידה. יונתן מנסה להיות אב טוב לשיר, אך נראה שהוא עושה זאת בעיקר למען עצמו, ופחות למען בתו. אביו מגלה שהוא סחט את שאול והגר, ומטיח בפניו את אכזבתו ממנו ומחוסר המוסריות של

ז'אנר: דרמה | ישראל 2006 | 51 דקות | בימוי: רני בלייר 
תסריט: ארי פולמן ורני בלייר | הפקה: ענת אסולין הפקות
תקציר:

יונתן מנסה להיות אב טוב לשיר, אך נראה שהוא עושה זאת בעיקר למען עצמו, ופחות למען בתו. אביו מגלה שהוא סחט את שאול והגר, ומטיח בפניו את אכזבתו ממנו ומחוסר המוסריות שלו. הוא דורש ממנו להחזיר את הכסף, וָלא –  הוא אינו אביו יותר. יונתן לא מתרגש ומצדיק את מעשיו.

יונתן עסוק בחיזור אחרי אנה ש

 prsht_hshbv1
מתחמקת ממנו ומרגישה אשמה שפירקה משפחה. יונתן דורש ממנה להחליט אם היא בקשר עמו או לא.

הגר ושאול יוצאים לנופש בצימר בצפת. הגר אמנם השלימה עם מכירת המדרשה, אך לא סולחת לעצמה על שברחה מהתאונה, ופוחדת מעתידם הכלכלי. שאול מנסה להרגיע אותה ולחזק אותה.

אלישע מבקר שוב את הרב אשר מלמד אותו הלכות "מוֹסֵר" - מי שמלשין לשלטונות על אדם אחר, גם אם הוא באמת פָּשָע, נחשב חוטא. אף שהלכה זו נקבעה על רקע הגולה והפחד משלטונות זרים, הרב מחיל אותה גם על ימינו ותופס את אלישע כחוטא על כך שהסכים להיות עד מדינה, ולכן הוא צפוי לדעתו לעונש מהקב"ה. בדרכו הביתה נתקל אלישע בשאול והגר המטיילים בצפת. הוא מנסה להתחמק מהם אך שאול לא מרפה ממנו ומבקש שיזמין אותם לארוחת שבת. במקביל אליה נפגשת עם עמרם, סוחר היהלומים, המציע לה לברוח מהארץ עם כל המשפחה על יאכטה, ולהתחמק ממסירת העדות. היא מוכרת לו, מאחורי גבו של אלישע, יהלום בתמורה לכרטיסים.

בשבת אלישע חוזר מבית הכנסת, ונראה שהוא חש בנוח בחייו החדשים. שאול והגר מתארחים בביתם, ומדברים על כנות ועל יושר. בתוך כך מתגלים הסודות – הגר מספרת על התאונה ואליה מספרת לאלישע על תכנית הבריחה. אלישע כועס שהיא פעלה לבדה והמתח סביב גילוי הסודות גובר.

אמיר ואילנה חיים יחד כזוג. לפתע חוזר החבר הקודם של אילנה מלונדון, אשר משוכנע שאילנה תחזור אליו. בשיחה עמה מתברר לאמיר שיש דברים בגו, ואילנה אכן שוקלת לחזור עם החבר לשעבר ללונדון. למרות הפלורליסטיות שלה מתגלה המרחק ביניהם – היא מוכנה לחיות עם אמיר ולאהוב אותו, אך לא ללדת לו ילדים ולא להתחייב אליו.

הקו המחבר את הסיפורים, בהשראת פרשת 'וישב' שבה מסרו האחים את יוסף, הוא שאלת הנאמנות והבגידה.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus