פרשת השבוע | בראשית | פרק 1
פרשת השבוע | בראשית | פרק 1
social
facebook whatsup email tweeter
9.11.10
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
כל פרק נכתב בהשראת אחת מפרשיות התורה כאשר בפרק הראשון מוצגות ארבע המשפחות שבהן עוסקת הסדרה. הגר ושאול, יונתן וגליה, אמיר ומנרה ואליה ואלישע.

ז'אנר: דרמה | ישראל 2006 | 51 דקות | בימוי: רני בלייר 
תסריט: ארי פולמן ורני בלייר | הפקה: ענת אסולין הפקות
תקציר :

כל פרק נכתב בהשראת אחת מפרשיות התורה.

הפרק הראשון מציג את ארבע המשפחות:

הגר ושאול - זוג נשוי+ 2 ילדים. הגר מרצה לפר

 prsht_hshbv1
שנות מודרנית של המקרא (היא המקשרת בכל פרק את פרשת השבוע), שאול הוא הבעלים של מועדון ג'ז הסובל מהתקפי חרדה קשים, והוא מתנגד מבחינה פוליטית לשירות הצבאי של בנו אסף. לכן בתקופת השירות הצבאי של הבן נוצר מתח גדול בבית. המתח  מתעצם עוד יותר כאשר אסף מודיע להוריו על תפקיד חדש שקיבל - קצין מנהרות בעזה.  הקשר בין האב לבן מעלה דילמות אישיות ופוליטיות - עד כמה האב צריך לתמוך בבנו גם אם הוא הולך בבירור בניגוד לאמונתו ולדרכו? האם ערך כיבוד הורים צריך להכתיב לילד את חייו ולמנוע ממנו להתפתח כרצונו? נוסף על כך, דמותו של אסף היא נערית מאוד, דבר המחדד את הקונפליקט בין התפקיד שהוא ממלא בצבא לבין הילד התמים והמאוהב שהוא.

יונתן וגליה – זוג נשוי + ילדה בת 12. יונתן הוא בעל משתלה משועמם מהנישואין המנהל רומן מאחורי גבה של גליה. שיר הילדה מבקשת מהוריה לחגוג בת מצווה כמו הבנים - לעלות לתורה, לקרוא בהפטרה, להניח תפילין. היא מתארת את הטקס כמשהו שיעניק לה את תחושת המשפחתיות החסרה לה. יונתן לא מקבל את רצונה ופוגע בה. לאורך הפרק הוא מנסה להשלים איתה, אך נראה שיש לו קושי לעמוד מולה כאב אוהב ותומך.

אמיר ומנרה – זוג ערבים מודרניים. אמיר מציע למנרה נישואין והולך להיפגש עם אביה כדי לקבל את ברכתו. אז מתגלה לו סכסוך משפחתי ישן שבגללו האב אינו מסכים לשידוך. אמיר ומנרה מייצגים את הערביות החדשה, אשר מתנגשת עם המשפחה המסורתית.

אליה ואלישע - זוג + 2. אלישע קונה לרעייתו חלקת אדמה יוקרתית על שפת הים כדי לבנות את ביתם. במהלך הפרק מסתבר כי הקרקע נקנתה בדרך לא חוקית ואלישע מסתבך. בנוסף, בתם נעמה היא חברתו של אסף, בנם של הגר ושאול.מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus