פנים.יום.זכרון - על אודות הפרוייקט

יום הזיכרון - פרויקט פנים יום זיכרון

social
facebook whatsup email tweeter
צוות אתר בית אבי חי //
26.3.18
יום הזיכרון - פרויקט פנים יום זיכרון
הדפיסו
כתבה
שלחו
לחבר
פנים.יום.זכרון - על אודות הפרוייקט
פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה

עבור רבים, יום הזיכרון מוקדש להתייחדות עם זכרם של אלה אשר הקריבו את חייהם למען הזכות לחיות כאן. עבור בני המשפחות השכולות, יום זה הוא מועד רשמי בלבד, מכיוון שמבחינתם כל יום הוא יום זיכרון - יום ההולדת, יום הנישואים, החופשה האחרונה. כל רגע צופן בחובו רסיסי געגוע.

 

פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה.
 

כל שנה אנו פונים ליוצרים צעירים מתחום האנימציה בבקשה להנציח רגעי מפגש וחסד, רגעים מהחיים. שהמשפחות שאיבדו את יקיריהם, ניאותו לפתוח את לבם ולשתף את היוצרים בסיפור אישי וברגע בלתי נשכח שמסמן עבורם את זה שאיננו. אנו מקווים להעמיק ולבסס מאגר זיכרונות וירטואלי ישראלי רחב ממדים.

 

אל הפרויקט יצטרפו השנה חמישה סיפורים המנציחים רגעי זיכרון ומספרים את סיפוריהם של גייל רובין
( נהרגה בפיגוע בכביש החוף 1987
), גוני גיורא הרניק ( נהרג במלחמת לבנון הראשונה 1982), יצחק ומלאכי רוזנפלד ( יצחק נהרג ב2002 אחיו מלאכי נהרג בפיגוע בבנימין,  2015) נאוה ודויד אפלבאום ( נהרגו בפיגוע בירושלים, 2003)דניאל פומרנץ ( נהרג במבצע צוק איתן, 2014)

 

 

גם השנה (2018) סרטי פנים.יום.זיכרון יוקרנו בטקסים רבים בארץ ובעולם, בערבי זיכרון, פעילויות חינוך והעשרה.

בין המקומות בהם הסרטים מוקרנים:

ערוץ 10, הקרנת הסרטים במטוסי 'אלעל', שגרירות ישראל ברומניה, שגרירות ישראל בבנקוק, שגרירות אנגולה, שגרירות פראג, שגרירות מוסקבה, בית הספר כתר תורה אוסטרליה, "הבית הישראלי" בוושינגטון, בית החולים שערי צדק בירושלים, עריית ירושלים (כיכר ספרא), אוניברסיטת חיפה, CTV הקרנות בכל רחבי הארץ, מכינת "אחד משלנו" בית ינאי, מכללת ספיר, אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, התיכון למדעים ואומנוית בירושלים, תנועת בני עקיבא ( כל הארץ), עריית תל אביב, אירוע "שרים זוכרים" מתחם התחנה בירושלים ועוד..

מצאתם טעות בכתבה? כתבו אלינו
שתפו
facebook whatsup email tweeter linkedin insta gplus