סאבטקסט

שלחו
לחבר

קבוצת לימוד שבועית לצעירים/ות לשיח זהותי ועיון טקסטואלי

 

סאבטקסט היא הזמנה לייצר מרחב לשיח זהותי מעמיק על סוגיות מרכזיות בחיינו כצעירים, כיהודים, כישראלים, מתוך חיבור בין מציאות חיינו לבין משאבי השראה תרבותיים וטקסטואליים. בדרכנו נפנה אל מנעד רחב של טקסטים והוגים, יהודים ואחרים מהמקרא  והתלמוד, מספר הזוהר והרמב"ם, לוינס, קפקא ופוקו.

 

במהלך השנה נעסוק במספר נושאים מרכזיים, נקדיש לכל נושא כחודשיים, ובכל שבוע נעמיד במרכז המפגש טקסט מרכזי אותו נלמד בחברותות ובחבורה, ודרכו נביט על הנושא הרחב. בחרנו לפתוח את השנה בנושא זרות, שנדמה כרלוונטי מתמיד בתקופה זו.

 

הקבוצה תעמוד במרכז התהליך, וכוונתנו היא שהשפה המשותפת שתיווצר בה תאפשר הקשבה עמוקה לטקסטים ולעצמנו. המשתתפים בקבוצה יהיו צעירים וצעירות ירושלמים שבאים ממקומות שונים ואוחזים בתפיסות שונות, והמשותף להם הוא עניין בזהות היהודית האישית  שלהם. חברי וחברות הקבוצה יבחרו את התכנים והנושאים בהם הקבוצה תתמקד.

 

 

רגע לפני שאנחנו מזמינים אתכם להציג את עצמכם רצינו לשתף בכמה מילים עלינו, המנחים:

 

דנה בר לב– מלמדת ולומדת רוב הזמן, מורה, מנחת בתי מדרש וביבליותרפיסטית, למדתי מחשבת ישראל באוניברסיטה העברית ובבית המדרש המתקדם במכון הרטמן, נשואה ובזמני הפנוי אני אם לשלושה ילדים.

 

רן מילון – האהבות הגדולות שלי הן לקרוא, להקשיב ולדבר (לאו דווקא בסדר הזה), אני מנחה בתי מדרש ומרכז תכניות חינוכיות העוסקות בזהות יהודית ישראלית, למדתי פילוסופיה וספרות כללית והשוואתית באוניברסיטה העברית ואני גר עם בת הזוג שלי בירושלים ליד התיאטרון.

 

 

לפרטים והרשמה דבר/י איתנו:

רן - 052-8556392 ; ran.milun@gmail.com

דנה - 052-8693597 ; dannabg@gmail.com

 

 

קבוצת הלימוד תיפגש בכל שבוע בימי שני בשעה 18:00 החל ב-כב בשבט, 1.2

מספר המקומות מוגבל